V neděli 13. ledna 2019 si odbyla přípravka P2009 premiéru v domácím svatostánku ve velkém hokeji. Nebyla to úplně premiéra, protože ve středu jsme sehráli místo tréninku přátelské utkání proti Novému Bydžovu. To jsme dokázali vyhrát 5-3 a kluci poprvé okusili chuť vítězství v opravdovém hokeji. Branky stříleli: 2x Alex Svoboda, 1x Kuba Mach, Dominik Jirů a Stěpik Veselý. Takže se jednalo o ostrou premiéru mistrovského utkání.

O síle Trutnova jsme věděli. V minihokeji jsme s nimi sehráli jeden zápas na turnaji v Jaroměři, který jsme prohráli 10-0. Před zápasem, když mi hostující trenér řekl, že minulý týden hráli s Mountfieldem 5-1, říkal jsem si jen v duchu … no pane jo:D

V první třetině se Trutnov dostal v celku rychle do vedení, cca. ve 3 minutě. Ale obraz hry byl překvapivě vcelku vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou, dokonce tam byly okamžiky, kdy jsme Trutnovský draky dokázali sevřít v jejich pásmu a mačkat je tam jako houbu. Takže z toho pohledu to pro trenéra bylo trošku překvapení. Jediný rozdíl, že Trutnováci dokázali proměnit své šance. První třetinu jsme nakonec prohráli 0-3.

Do druhé třetiny jsme udělili změny v sestavě. Při vidině hratelnějšího soupeře, než jsme původně očekávali, jsme z obrany uvolnili Alexe Svobodu a Štěpika Veselého, abychom podpořili náš tým v útočné fázi. Obraz naší hry to v útočné fázi viditelně zlepšilo, dokázali jsme se dostávat do opravdových šancí, které zatím končili na tyčích trutnovského golmana nebo v jeho lapačce. Bohužel v obranné fázi to byl urputný boj. Naši kluci předváděli velkou bojovnost a brankář David Klíma se musel hodně činit. Druhou půlku jsme prohráli 0-2 a v závěru druhé třetiny byli draci trošku lepším týmem.

Celá třetí třetina byla z naší strany super, celou třetinu vedeme 2-1 a v posledních 2 minutách zápasu si necháme dát 3 góly, … to mrzí.

Když uvážím, že jsme 2 góly dostali z trestných nájezdů, 2 góly dostali v poslední minutě zápasu, vstřelili jsme 2 tyčky, Alex Svoboda neproměnil únik v poslední třetině, Štěpik Veselý tam měl pěkné akce, tak to nebylo zas tak špatné utkání z naší strany až na poslední 2 minuty 3. třetiny.

JC – Trutnov 2-9

Branky: 1x Kuba Mach, 1x Alex Svoboda

Sestava: Klíma David - Berný Matouš, Svoboda Alex, Zaplatílek David, Veselý Štěpa - Mach Jakub, Berný Šimon, Dominik Jirků, Janata Matyáš, Folprecht Sebastian, Kalhotka Jiří, Marek Nathan, Kocourek Michael

Trenéři: Svoboda, Berný