V něděli 3. února 2019 hostila jičínská přípravka P2009 Rychnov nad Kněžnou. Zápas se hrál po tradičním hokejovém bále, takže pro mnohé rodiče to bylo dosti náročné, ale dorazili a vytvořili klukům pěknou hokejovou kulisu. Tímto jim patří velké díky!

Zápas začal oboustranně opatrně, ale po prvních oťukávacích minutách se do toho pěkně opřel Kuba Mach a krásnou akcí otevřel skóre zápasu. Od této chvíle jičínští borci pomalu převzali otěže zápasu do svých rukou a získávali čím dál větší převahu. Tu potvrdil dalších gólem po další pěkné akci Alex Svoboda a třetí branku přidal svým premiérovým gólem ve velkém hokeji Míša Kocourek - gratulace. První třetina skončila 3-0 pro domácí borce.

Do druhé třetiny jsme opět uvolnili z obrany Alexe Svobodu, abychom zvýšili naší nebezpečnost v útočné třetině. To se ukázalo jako dobrý tah, protože v následujících dvou střídáních pokaždé skóroval a dovršil hattrick. Kluci se dostávali do trháku. Další pěkný únik přes celé hřiště předvedl Dominik Jirků, který své sóličko s přehledem proměnil. Soupeř kontroval z trestného nájezdu. Do kabin se šlo po dvou třetinách za stavu 6-1 pro domací.

Třetí třetina se vedla ve stylu minizápasu Kuby Macha s hostujícím brankářem, kde bohužel dominoval rychnovský golman, který zlikvidoval Kubovy 3 samostané úniky. Soupeři se v této třetině podařilo střelit jedinou branku ze hry. Na závěr třetiny ještě po střele Kuby Macha dopravil kotouč do brány Alex Svoboda.

Takže ve finále z toho byla první výhra kluků v mistrovském zápase. Paráda, jen tak dál. Kluci odehráli krásný zápas, kdy soupeře takřka k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli. Všichni makali na 100 procent, golmani chytali perfektně – všichni si vysloužili velkou pochvalu.

JC – Rychnov nad Kněžnou/Žamberk … 7-2

Branky: 4x Alex Svoboda, 1x Kuba Mach, Míša Kocourek a Dominik Jirků

Sestava: Klíma, Jerie - Alex Svoboda, Kuba Mach, Šimon Berný, Dominik Jirků, Míša Kocourek, Jirka Kalhotka, Matouš Berný, Matouš Janata, Sebastian Folpracht a Pavel Kouba

Trenéři: Filip Svoboda, Zdeněk Berný.