V neděli 6. ledna 2019 si odbyla přípravka P2009 v Opočně svoji premiéru ve velkém hokeji.

Před koncem roku 28. prosince 2018 jsme si zahráli turnaj na velkém hřišti v Turnově, který nás po vydařeném konci 1. části sezony v minihokeji, opět vrátil na zem. Dostali jsme totiž nařezáno od Turnova, Neratovic i Slaného, ale v posledním zápase jsme už dokázali remizovat 1-1 s Kobrou Praha. Tak snad to byla první vlaštovka. Dalším pozitivním bodem na tomto turnaji bylo pěkné umístění našich kluků v dovednostních soutěžích. Kuba Mach se stal 3. nejrychlejším bruslařem turnaje a Alex Svoboda si odnesl vázu za hráče s nejlepším vedení puku z turnaje.

Opočno – JC 6-4

Do zápasu jsme šli s velkým respektem, po nevydařeném turnaji v Turnově, ale začali jsme dobře. Do vedení nás ve 3 minutě poslal Kuba Mach z pěkně zakončeného brejku. Stejnému hráči se podařilo po skrumáži před hostující bránou zasunout kotouč ještě podruhé kotouč do sítě baronů a to v 11 minutě. Po první třetině jsme vedli 2-0.

Na začátku druhé třetiny, 17 minutě, soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Na to odpověděl, kdo jiný, než Kuba Mach, který po faulu využil trestné střílení a završil tím svůj první opravdový hattrick v kariéře. Baroni opět korigovali na rozdíl jedné branky. Poté skóroval Alex Svoboda a opočenští ještě korigovali na konečných 4-3 pro jičínské borce po dvou třetinách.

Ve třetí třetině baroni převzali otěže zápasu a obrátili skóre na svoji stranu. Trošku nás tam zařízl rozhodčí, když neodpískal jasné fauly na Alexe Svobodu, které ho protihráč poslal hlavou na hrazení a jasné podražení Kuby Macha. Ale musíme uznat, že ve třetí třetině byli opočenští lepším týmem. Na druhou stranu první dvě třetiny byly lepší jičínští kluci.

Branky: 3x Kuba Mach, 1x Alex Svoboda

Škoda dobře rozehranného zápasu.

Sestava:
Brankář - Klíma David
Obrana: Berný Matouš, Svoboda Alex, Zaplatílek David, Veselý Albert
Útočníci: Mach Jakub, Berný Šimon, Dominik Jirků, Veselý Štěpán, Janata Matyáš, Folprecht Sebastian
Trenéři: Svoboda, Berný