Již popáté se na jičínském zimním stadionu pod hrází rybníka Kníže uskutečnila akce Pojď hrát hokej, kterou jičínský hokejový klub pořádá v rámci svazového projektu Týden hokeje. Na zachumelený zimák dorazilo celkem 32 špuntů, kteří si jako vždy odnesli domů dres české hokejové reprezentace. Tím hlavním, co si děti z akce odnášely, byl ale zážitek, který mnohým pomůže s rozhodováním, jaký sport si zvolí.

Akce již tradičně začala krátkou prezentací, kde se rodiče spolu s dětmi dozvěděli něco o tom, jak probíhá sportování v hokejovém oddíle. Děti si zároveň mohly vyzkoušet hráčskou a brankářskou výstroj.

Po úvodní prezentaci se šlo na led. Na ledě již čekal početný tým trenérů, který si malé sportovce rozebral. Úplní začátečníci se naučili své první krůčky, s kterými jim pomáhali zkušení tranéři jičínské mládeže. Zkušenější bruslaři měli možnost strávit hodinku plnou her a zábavy. V poslední třetině se pak mohli rodiče podívat, jak vypadá tréninková jednotka přípravky a udělat si tak obrázek o tom, že hokej je ten správný sport pro všechny děti.

Věříme, že se všem dětem a rodičům akce líbila a těšíme se, jak je společně přivítáme na následných hodinách školy bruslení, kterou klub pořádá vždy ve středu od 16:15 do 17:15 hodin. Ti, kteří již zvládnou bruslařské základy, pak mohou využít také hokejovou školu bruslení, která je každý pátek od 17:45 do 18:45 hodin (více na www.hcjicin.cz).

Celý Hokejový klub Jičín se těší na nové spoluhráče a kamarády.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje zde...