Rychnov n. K.Domácí

JičínHosté
Branky a nahrávky: 3x Vaněk, Košíček. .
Jerie - Šmíd, Zaplatílek – Dlouhý, Berný – Vaněk, Košíček, Polák – Klouček, Mach, Pokorná.

V sobotu zajížděla přípravka P2008 k dalšímu mistrovskému zápasu na venkovní kluziště až do dalekého Žamberka. Hráli jsme tam proti Rychnovu na Kněžnou, který z důvodu nedostatku dětí je spojený právě s Žamberkem. Zdejší stadion je nekrytý, přírodní, takže naši hráči měli jedinečnou možnost zahrát si slavnou Winter classic, zápas pod širým nebem. Žamberští pořadatelé měli vše perfektně připravené o čemž svědčí i to, že led zdejšího svatostánku byl mnohem lepší, než ve spoustě hal z našeho okolí. DJ hrál perfektně při sebemenším přerušení hry, prostě velké díky pořadatelům. Počasí vyšlo také super, venkovní teplota -2stupně, byla ideální pro takovéto utkání. Myslím, že pro všechny naše hráče to byl a bude zážitek na hodně dlouho, možná do konce života. Takže děti jsme před rozbruslením pořádně pomalovali, jako tomu bývá při takovýchto hokejových svátcích v NHL, na střídačku jsme rozbalili deky a šli jsme na to. První třetinu jsme po dlouhé cestě a vykulení z perfektních podmínek Žamberského přírodního kluziště trošičku prochrápali a hráli se soupeřem vyrovnanou partii, možná, že soupeř byl malinko lepší, minimálně v proměňování svých příležitostí.I přesto, že jsme měli spoustu gólových příležitostí, jsmese nedokázali gólově prosadit a nakonec jsme tuto část zápasu prohráli 2-0. Během druhé třetiny jsme naši hru zlepšili a soupeře jsme skoro nepustili z jejich pásma, ale opět se nám dlouho nedařilo prostřelit domácího brankáře. Z drtivého tlaku, kdy jsme soupeře mačkali v jejich třetině, jsme z osamoceného úniku a dorážce opět dostali gól a prohrávali jsme již o tři branky. V závěru třetiny se konečně prosadil Kuba Vaněk a rozjel tak své gólové odpoledne. Druhou třetinu jsme střelecky vyhráli 12 ku 2, což svědčilo o jasné převaze jičínského družstva. Gól do šatny byl velmi důležitý, protože nás trošičku nakopl a v okamžiku, kdy už někteří hráči propadali panice, nás vrátil do hry. Během druhé třetiny jsme neproměnili 2 trestné nájezdy! Závěrečná třetina byla dramatická až do posledních okamžiku. Po našem drtivém tlaku jsme ji vyhráli 3-1 a tím jsme nakonec vyrovnali skóre na konečných 4-4. Škoda minimálně 10 neproměněných samostatných nájezdů, 4 neproměněných trestných nájezdů, neuznaného gólu v předposlední minutě, kdy se rozhodčí předčasně upískl a Košanova dorážka byla neplatná, Košanovadřevna na začátku 3. třetiny… mohli jsme si odvážet pohodové vítězství… Nevadí, hlavně že se neprohrálo. Jelikož jsme vyrovnali asi 2 minuty před koncem, tak remízu hráči brali jako vítězství a všichni byli spokojení. Nutno vypíchnout výkon Kuby Vaňka, který i přes to, že se mu v první polovině utkání střelecky nedařilo, nehodil flintu do žita a jako správný kapitán dotáhl svůj tým k vydřené remíze. Nakonec tam prdnul hattrick a na čtvrtou branku nahrál. Po zásluze vyhlášen jako hráč utkání.

Trenéři: Svoboda, Jerie, Šmíd.