Kobra PrahaDomácí

JičínHosté
Branky a nahrávky: K.Zumrová (Zárybnická), Saalová L.(Karbanová) .

Po minulé prohře s HC Kobra Praha jsme se rychle oklepaly a po dnešním výkonu si vezeme výhru bez obdržené branky!!! Domácí Kobra nastoupila v oslabené sestavě a my naopak oproti minulému zápasu lehce posílily. Utkání začalo vyrovnaně, ale již v první třetině byla znát menší převaha Manek, které dokázaly díky širšímu kádru držet vyšší tempo hry. Holky z Kobry spíše hrozily z protiútoků, které ale naštěstí naše golmanka všechny pochytala. První třetina tak skončila nerozhodným stavem bez vstřelené branky. Do druhé třetiny jsme šly s vědomím, že nesmíme polevit na nastoleném tempu a naopak ještě více přidat, což přineslo první gól ve 22. minutě. Poté co Markéta Zárybnická vystřelila kotouč na bránu, tak první u dorážky byla Kačka Zumrová, která pohotově dopravila puk za brankovou čáru. Kobra přesto nesložila zbraně a rozhodně nám nic nechtěla dát zadarmo. Ve zbytku druhé třetiny již žádné další góly nepadly. Čím dál více se ale projevovala početní převaha Manek, kterým se podařilo soupeřky několikrát zamknout ve vlastní třetině. Poslední část zápasu se sérií několika vyloučení na obou stranách, ale žádné se neprojevilo na světelné tabuli změnou skóre. Výsledek zápasu byl i přes náš 1 vstřelený gól stále otevřený a oba týmy si tím byly vědomy. Až 5 minut před závěrečnou sirénou přinesla klid na naše hokejky Lucie Saalová, která v samostatném úniku po nahrávce Lenka Karbanová zvýšila naše vedení na konečných 0:2! Poprvé jsme tak porazily ve velice hezkém a napínavém utkání soupeřky z Kobry. Gratulace patří především naší golmance Hance Zörklerové, která poprvé udržela čisté konto a výrazně se tak podepsala na celkovém vítězství. Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se na Vás v sobotu od 17 hodin v Jičíně na stadionu, kde se utkáme s Jonsdorfem ... Vaše Manki..