První zápas Manek v roce 2018 se odehrál na Tři krále v sobotu 6.1.2018 na pražské Kobře.

Kobra PrahaDomácí
3:8

JičínHosté
Brankář: Zörklerová; Útok: Zumrová K., Zárybnická, Chodúrová, Karbanová, Saalová L., Ihnátová, Herbrychová, Šmiková, Brendlová V.; Obrana: Strouhalová, Zumrová N., Rybková, Sedmíková

První zápas Manek v roce 2018 se odehrál na Tři krále v sobotu 6.1.2018 na pražské Kobře. Proti holkám jsme hrály zatím jednou a to za stavu 1:2 pro ně. Proto jsme jely na zápas plně odhodlané tentokrát si přivézt body zpět do Jičína. Jako první se podařilo zaskórovat Mankám a to v 6. minutě, kdy Kateřina Zumrová prostřelila brankářku domácích, po asistenci Marie Chodúrové. Po prvních minutách Manki vedly 0:1. Bohužel ne na dlouho. V 8. minutě vstřelila hráčka domácích za záda naší gólmanky jejich první gól. A hned bylo srovnáno na 1:1. V této třetině jsme dostaly bohužel ještě jeden gól a tak jsme odcházely do šatny za stavu 2:1. Do 2. třetiny jsme nenastoupily tak odhodlaně jako do třetiny předchozí. Ve 22. minutě jsme začly hrát naše první oslabení, po kterém následovaly ještě tři další. Soupeřky těchto našich chyb využily a nastřílely nám neskutečných 6 gólů. Nezůstaly jsme ale pozadu, protože v 25. minutě se Lucie Saalová, za asistence Karolíny Ihnátové, strefila mezi tři tyčky. Po druhé třetině už výsledek nebyl tak hezký, jako po té první. Po trenérské poradě a menší změně taktiky jsme do poslední třetiny nastoupily se stejným odhodláním, jako do samého začátku. Hned ve 41. minutě jsme si zahrály naši první přesilovku v utkání, které jsme bohužel nevyužily. Netrvalo dlouho a už jsme hrály druhou. Za pár vteřin byla vyloučena i naše hráčka a tak hra pokračovala vyrovnaně 4 na 4. Když se hra opět dostala do normálu, tak jsme dostaly 8. a poslední gól v tomto zápase. Na něj ale zanedlouho odpověděla Markéta Zárybnická, která se dostala do samostatné akce a síť za domácí brankářkou se už jenom zatřásla. Bohužel i toto byl náš poslední vstřelený gól za soupeřova záda. Snažily jsme se mnoho dalších střel proměnit, ale to už se nám nepovedlo. V posledních vteřinách jsme si ještě zahrály oslabení, aby jich nebylo málo a poté už zazněla siréna, která ukončila tento zápas za stavu 8:3. Příště se budeme snažit udržet si nasazení od začátku až do úplného konce. Děkujeme za odehraný zápas a náš již třetí vzájemný duel se odehraje v sobotu 13.1. opět na ledě Kobry. Samozřejmě nesmíme zapomenout poděkovat ani fanouškům, ať už těm, kteří nám fandili z tribuny a nebo těm, kteří nám drželi palce z domova. Krásný zbytek týdne Vám přejí Manki