TrutnovDomácí
(0:2,1:3,2:2)

JičínHosté
Branky a nahrávky: Němeček(Suchánek), Kovařík(Vrba, Pekárek), Němeček(Vích), Pekárek(Kosina, Kovařík), Pekárek(Kovařík, Suchánek), Pekárek(Kovařík), Kovařík(Dolejší T. , Pekárek) .
Lustig - Vrba, Dušík - Dolejší Tomáš, Dolejší Matouš- Kovařík, Pekárek, Suchánek - Vích, Němeček, Škoda - Kosina

Tímto zápasem nám začala druhá polovina základní části, kdy jsme zavítali na led Trutnova, kterému jsme chtěli vrátit porážku z domácího ledu 7:3. Už při rozbruslení byla vidět na našich hráčích chuť a natěšenost na hokej. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a postupně nabírali na obrátky. Nejprve první nabídku Kovaříka nevyužil Pekárek, ale při dalším střídání se nám vyplatilo aktivní napadání a Honza Němeček rozepsal účet tohoto utkání. Dále jsme aktivně napadali a bruslili. Ze soupeřova týmu nám dělali problémy jed dva hráči s číslem 16 Tran a Havík s číslem 3. Když pak v polovině první třetiny vyhrál buli Pekárek a Vrba posunul na Kovaříka bylo to už 2:0. To byl účet první třetiny, ale věděli jsme že nemáme nic vyhráno doma jsme také vedli 2:0 a prohráli jsme 7:3. Druhou třetinu jsme však rozjeli famózně, když kluci začali aplikovat věci, které trénujeme na tréninku, přechod středního pásma a najetí v útočné třetiny. Musíme říct, že jim to v zápase šlo lépe než na tréninku :-). Nejprve přistrčení Vícha individuálně využil opět Němeček a o deset vteřin později krásnou akci Kovaříka po přistrčení Kosiny gólově zakončil Pekárek. Další střídání prvního útoku a akce jako přes kopírák, kdy po vybojování puku Suchánkem opět Kovařík zavezl puk do třetiny a tentokrát místo přední tyčky volil nahrávku za zadní tyčí opět na Pekárka a bylo to 5:0. Po tomto gólu jsme trochu polevili a z toho pramenil vlastní gól Matouše Dolejšího, který nešťastně srazil odražený puk tentokrát výborně chytajícímu Lustigovi do branky. Soupeř pak v třetí třetině snížil v oslabení na 2:5, ale na to odpovědělo duo Pekárek Kovařík, kdy opet Kovařík zavezl puk do třetiny našel dobře najetého Pekárka, který bekhendem završil první hattrik kariéry na 6:2. Čepice na ledě a bylo jasno, že kluci zápas už nepustí a k tomu ještě o minutu a půl pozdějiPekárek posunul na Tomáše Dolejšího, ten mezi kruhy našel Kovaříka, který si krásně vybruslil do střely a přes obránce nedal brankáři domácích šanci. Soupeř už jen snížil pěknou střelou Trana na konečných 3:7.

Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu za aktivitu a to jak k zápasu přistoupili. Měli jsme tam pár chyb, ale převládaly povedené akce a kombinace z kterých pramenili pěkné branky. Nejlepší zápas sezóny v našem podání Jen tak dál.