FrýdlantDomácí

JičínHosté
Branky: Dlesk (Suchánek), Němeček, Pekárek (Kovařík), Suchánek (Němeček), Suchánek (Škoda)
Sestava: Lustig - Dolejší T, Dolejší M. - Kosina, Dušík - Kovařík, Pekárek, Suchánek - Vích, Němeček, Škoda - Dlesk

K prvnímu utkání zápasů o umístění jsme zajížděli do zasněženého Frýdlantu. Pěknou předvánoční zasněženou atmosféru nám zkazila trojice rozhodčích, kdy hlavně hlavní rozhodčí ze zápasu udělal bramboračku. Naše hráče zaskočila tvrdá hra soupeře, která se prý v liberecké soutěži běžně praktikuje, ale některé zákroky hodně daleko za hranicí pravidel, kdy byli naši hráči napadáni bez puku ve zranitelných pozicích rozhodčí nechávali bez povšimnutí.

První branka domácích neměla platit, kdy rozhodčí zapískal po zákroku Lustiga a o dvě tři vteřiny později, kdy se z Lustiga vykutálel puk za brankovou čáru uznal branku. Na druhé straně regulérní branku, která padla dříve než střelec branky spadl do brankoviště rozhodčí neuznal. Kluci ale bojovali a otočili skóre na 2:1 soupeř pak vyrovnal a naší borci opět vedli. Tak tomu bylo až do stavu 5:4 v 45: minutě kdy jsme vedli. Soupeř pak trestal z brejku. Když už mohl skóre opět v náš prospěch změnit Vích v samostatném nájezdu selhal. Poslední branka byla zase s asistencí hlavního rozhodčího, který neodpískal likvidační faul na Kosinu v rohu obranné třetiny a nepozorný Lustig z brankové čáry inkasoval na 6:5. Srovnat se nám již nepovedlo.

V zápase bylo znát, že někteří hráči nastoupili po nemoci a nebyli rozehráni, další se nedokázali smířit s tvrdou hrou soupeře a báli se prosazovat 1-1 a vůbec se netlačili do zakončení jako obvykle. Dále citelně chyběl Matěj Vrba, který má sešité obočí. První třetina byla vyrovnaná, druhou jsme byli jasně lepším týmem. Třetí opět vyrovnaná. Bohužel budeme muset také přitvrdit a soupeře se nebát.