Kobra PrahaDomácí

JičínHosté

K prvnímu zápasu nastoupily Manki v dohrávce prvního kola proti pražské Kobře, které měly rozhodně co vracet! Úvodní třetinu začaly hráčky z Jičína velmi slibně, kdy se nejprve v čase 7:51 a 12:57 prosadila skvěle hrající Lucie Saalová a následně v čase 17:26 Markéta Zárybnická, která tak definitivně prolomila své střelecké prokletí. To, že je to opravdu definitivní, dokázala v tomto zápase ještě několikrát. Kobra stav výsledku tuto třetinu jen korigovala, když v čase 19:15 snižovala Machatková. To rozhodně nevyvedlo Julie Šmiková z míry, která v čase 19:25 zvýšila náskok znovu o tři branky. Po první třetině tak odcházely Manki do šaten za příznivého stavu 1:4.

Druhá třetina se nesla ve znamení dramatu, kterým pohrozily hráčky Kobry, když nejprve v čase 24:11 vstřelila gól Václavíková a o 30 vteřin později znovu Machatková. Důležité dodat, že v tomto zápase naposledy. Pak už úřadovaly opět Manki. V čase 28:27 skórovala opět fantastická Markéta Zárybnická, čímž skóre na světelné tabuli přinutila k nelibosti domácích ukazovat stav 5:3. To byl i konečný stav po druhé třetině.

Ve třetí třetině Manki již domácím hráčkám nic nedovolily a zápas se tak nesl v jejich režii. To se projevilo nejprve golem v čase 45:17 opět od Julie Šmiková, která na sebe tak velmi důrazně upozornila jako hráč, který se umí také pravidelně prosazovat. Naposledy zvyšovala golem, a hattrickem celkově, Markéta Zárybnická, která sebrala poslední špetku naděje domácím v čase 48:18. To bylo do konce třetí třetiny vše a Manki tak právem odvezly 3 body do Jičína.