TurnovDomácí

JičínHosté
Branky:Borovec (Žalud), Průšek (Prokop)
Sestava: Beneš(Rylich) – Žalud, Mikolášek - Houser, Brzák - Borovec, Průšek, Nový - Prokop, Krejčík, Žďárský - Rudolph, Kejmar, Král

Základní část mužů je u konce

Jičínští nastoupili v poli se 13 hráči , v brance od začátku nastoupil Beneš. Hned od začátku první třetiny se hrálo ve vysokém tempu, s šancemi na obou stranách. Hosté ovšem několikrát nedokázali dotlačit poskakující kotouč na brankové čáře do sítě a zákonitě přišel trest. Nejprve ještě hosté sice ubránili obětavě oslabení.Ovšem 16 vteřin před koncem první části stejně inkasovali,ve vlastní přesilové hře a po hrubé chybě na útočné modré, kde přišli o kotouč. 1:0

Druhá třetina se odehrávala v nastoleném vysokém tempu připomínající zápasy play-off.Na obou stranách bylo vidět hodně soubojů, avšak málo střel na zatím dobře chytající brankáře obou týmů. Ve 34.minuté se Jičín konečně radoval z branky. V přesilové hře Žalud od modré nahodil puk na bránu, kde plnil svou roli rozbíječe Borovec a odměnou mu byla dorážka do prázdné klece. 1:1

Ovšem za minutu už domácí opět vedli, tlak po vyrovnávací brance nepřinesl ovoce, naopak v brejku domácí udeřili. 2:1. Domácí v té chvíli byli hodně na koni, utkání však dál zůstávalo vyrovnané.

Ani třetí třetina nepřinesla polevení z obou stran,mírně navrch v osobních soubojích měli možná domácí, ale hosté z Jičína se nechtěli nechat zahanbit. V 53. minutě Jičín už po druhé v zápase srovnal skóre. Prokop nejprve zavezl puk do útočného pásma, našel před brankou volného Průška, který si kličkou poradil s bránícím hráčem domácích a přesnou střelou srovnal na 2:2. Ovšem ani toto vyrovnané skóre nezůstalo dlouho, už po dvou minutách šli domácí opět do vedení, když vyvinuli obrovský tlak, který vyústil v poslední a vítěznou branku zápasu.Hosté z Jičína v závěru zkusili hru bez brankáře, ovšem ani tato početní výhoda již nenabídla branku.

Tento výsledek také konečně určil soupeře Jičína pro play-off. V něm se utkáme s Lomnicí nad Popelkou a začínáme již tuto středu, 13.3 od 18h na Jičínském ledě!! Přijďte podpořit naše borce!!

V dnešním utkání jsme viděli krásný hokej z obou stran. Bylo zcela vyrovnané a dnes vyhrálo šťastnější mužstvo, ne lepší. Dnešní prohra znamená, že se v play-off utkáme s nepříjemnou Lomnicí. Ono je to vlastně jedno, protože jestli chceme vyhrát, musíme porazit každého soupeře.