Branky: Košíček 3, Svoboda Alex 2, Koudelka, Michal, Vaněk.
Sestava Jičína: Kovaříková, Svoboda P. - Glanc, Poštolka, Vernerová, Svoboda Adam, Vaněk, Michal, Urban, Kubíček, Košíček, Koudelka, Svoboda Alex, Mach

Trenér: Kubíček Aleš, Asistent: Svoboda Pavel

Mladší žáci vezou z Turnova alespoň bod

V sobotu 2.2. cestovali jičínští mladší žáci k rannímu duelu do Turnova. Domácí se po výborných výkonech vyhoupli do čela tabulky nadstavbové části, takže byli papírovým favoritem. Hosté však chtěli navázat na podařený výkon proti Frýdlantu a od začátku se nebojácně pustili do "sršního roje".

Již ve třetí minutě se ujala střela Poštolky od modré, kterou jemně tečoval Alex Svoboda. O chvilku později bylo ještě veseleji, když poprvé a zdaleka ne naposledy rozvlnil sít za domácím brankářem Košíček. Jičín v byl v tuto chvíli na koni. Další povedená akce na sebe nenechala dlouho čekat. Alex Svoboda si nebojácně zakroužil v útočném pásmu a nikým neatakován pohodlně zakončil na 3:0. Hosté hráli s chutí a vůbec nepouštěli turnovské na dostřel své branky. Až v čase 15:55 při chybném střídaní ujel hostujícím bekům Verteši a jednou z prvních střel překonal "zmrzlou" Kovaříkovou. Jičín však stihl ještě do konce třetiny zvýšit Matoušem Koudelkou na 4:1.

Ve druhé části jsme už nebyli zdaleka tak dominantní, ale stále naši borci tahali za delší konec. Ze spousty šancí však jičínští útočníci proměnili pouze dvě, když se podruhé v zápase trefil Košíček a o čtyři minuty později se prosadil Janek Michal. Turnovští sršni však začali vytahovat svá žihadla a to především z brejkových situací. Dvě takové se domácím podařilo zužitkovat a rázem bylo znovu o co hrát. Hosté znervózněli a Turnov to ihned zavětřil. Po dalším zmatku v jičínské obraně snižuje Holán na 6:4 a hostující kabina měla rázem námět k přestávkovému zamyšlení.

Hned v úvodu závěrečné periody se ujala krásně umístěná střela Vaňka a znovu to bylo o tři branky. To, co se však odehrálo v následujících šesti minutách, je však mimo normální chápání. Domácí čtyřmi slepenými góly otočili skóre ve svůj prospěch a jičínští hráči "šlapali vodu", došlo i na slzy. Stále však zbývalo dost času na pořádné drama. Na svou chvilku slávy naštěstí čekal Ondra Košíček, který se v rohu bravurně zbavil domácího obránce a parádní ranou vymetl pavučinky v šibenici turnovské svatyně. 8:8 a Ondrův hattrick.

Z Turnova si tak odvážíme alespoň bod, není to však málo? Vždyť až na 10 minut třetí třetiny jsme to my, kdo určuje vývoj utkání. Škoda, ale i tak má tým můj respekt, že se úplně nepoložil a našel v sobě vnitřní sílu se o výsledek poprat. To se cení.

Vyrovnávající gól v poslední tříminutovce zde...