JičínDomácí

Karlovy VaryHosté

HC Manki Jičín x HC Dračice Karlovy Vary 0:3

O tom, že se nebude jednat o lehké utkání vypovídala jasná série zápasů ve kterých Karlovarské dívky dokázaly zvítězit. Tato úctyhodná série činila před začátkem utkání rovných 12 zápasů. Bylo tedy jasné, kdo je v tomto zápase favoritem.

Jičínské Manki vstoupily do první třetiny velmi aktivně, když si v prvních pěti minutách vytvořily několik slibných šancí, které měly rozhodně potenciál na to, aby skončily golem. Nicméně, to se nepodařilo a původně zaskočené Vary se dostaly rychle zpět do utkání. Tomu napomohla i střelecká efektivita Varů, kdy v 5. minutě dokázaly z jedné z prvních střel vsítit branku. Další gól přidaly pak Vary v 11. a 13. minutě. Mohlo se zdát, že Vary najely na svou klasickou vlnu, ve které jsou schopny nastřílet soupeři přes deset gólů, to ovšem Manki rázně odmítly. Do konce třetiny byl k vidění líbivý bruslivý hokej s šancemi na obou stranách. Kdo byl na zápase proti Jonsdorfu, dnes v domácích viděl úplně jiný tým. První třetina skončila za stavu 0:3.

Do druhé třetiny nastupovaly domácí hráčky odhodlané zabojovat o výsledek. Obětavost a týmová hra, tak by se dal definovat hokej jičínských, které velmi znepříjemňovaly karlovarské snažení vsítit další gól. Těm se tak navýšit vedení nepovedlo a domácí Manki mohly zahrozit několika slibnými akcemi. Nejdříve se ocitla po skvělé přihrávce sama před bránou Tereza Saalová a následně Markéta Zárybnická, která trefila dokonce tyč. Blízko ke vstřelení branky měla i Lenka Karbanová, nebo Julie Šmiková. Druhá třetina skončila za stavu 0:0.

Třetí třetina se nesla ve znamení stupňování tlaku z Varů. Karlovarské si vytvořily několik velmi slibných akcí, které ale buď zlikvidovala již v samotném počátku skvělé hrající obrana, popřípadě skvěle chytající gólmanka. Do konce třetiny tak mohli diváci sledovat hokej ve vysokém tempu. Třetí třetina dopadla stejně jako ta druhá bez branek 0:0. Konečný výsledek 0:3.

Na obou stranách byla k viděna líbivá hra. Domácí Manki ukázaly, že hokej umí rozhodně hrát. Tomu napovídá i relativně příznivý výsledek proti Varům, které své soupeře téměř vždy jasně přehrávají. Zajímavostí je, že nejproduktivnější hráč ligy Gruntová odjela domů bez bodu.