9. kolo KLH

HC Turnov 1931Domácí
(1:2,1:6,0:1)

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 12. Prokop, 20. Žďárský (Prokop, Krejčík), 22. Průšek (Žďárský), 23. Průšek (Nový, Marček) 26. Průšek (Žalud), 28. Průšek, 35. Žďárský (Průšek), 39. Prokop (Vajsejtl ml.), 58. Marček (Průšek) - 9. Kotyza (Švík), 31. Suska . Rozhodčí: Jiří Novák-Jakub Serbus, Lucie Svobodová . Vyloučení: 8:4 . Využití: 0:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 295 . Střely na branku: 34:38 . Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:9 .
Kořínek (Rylich)-Brzák, Marček, Mikolášek, Žalud, Najman-Nový, Průšek, Kollman, Krejčík, Prokop, Žďárský, Richter, Vajsejtl ml.

Neporažený tým z Jičína, po týdenní pauze, vyrazil na led třetího Turnova. Trenér Pletka musel upravit sestavu kvůli absencím, a tak například Richter nastoupil na pozici útočníka.

Začátek zápasu patřil domácím, kteří svým pohybem zaskočili hosty, chvílemi to vypadalo, že hráči Jičína zůstali v šatně. Po necelých devíti minutách se tak mohli domácí fanoušci radovat, když se po asistenci Švíka trefil Kotyza. O necelé dvě minuty, ale vystihl rozehrávku domácích Prokop a přesnou ranou vyrovnal na 1:1. Na konci třetiny zahrávali hosté přesilovou hru. Krejčík vyhrál buly na Prokopa, ten se prosadil přes obránce, našel před brankou volného Žďárského, ten proměnil nabídnutou šanci a otočil stav utkání na 2:1 pro Jičín.

Druhá třetina se proměnila v one-man show Milana Průška, který během šesti minut dokázal skórovat hned 4x! V polovině zápasu snížil domácí Suska. Ale hosté opět navýšili svůj náskok, když svou druhou branku v zápase přidali Žďárský a Prokop.

Třetí třetina se z pohledu obou týmů spíše dohrávala, avšak hráči Jičína nechali v několika situacích vyniknout brankáře Kořínka, když nechávali hráče Turnova jezdit samotné na bránu a dorážet, ale hostující muž s maskou si s tím poradil. Dlouho nepadla branka, ani když kapitán Nový vyrazil sám na branku a bohužel pro loupežníky od lesa Řáholce, minul. Necelé dvě minuty před koncem utkání napřáhl od modré čáry obránce Marček a vymetl pavučiny v brance Jiránka.

Za zmínku stojí gesto fair-play domácího hráče Jana Kotyzy, který odvolal faul Brzáka a odmítl nabídnutou přesilovku.

Jičín tak začal druhou třetinu sezóny další vysokou výhrou a zve fanoušky na domácí utkání proti Slavoji Liberec v neděli 24.11. od 17:00.

Daniel Pletka: V dnešním utkání jsme měli pomalejší start, domácí na nás vletěli a byli v první třetině lepší, naštěstí jsme do šatny odcházeli, jako šťastnější tým. Druhá třetina byla úplně jiná a konečně jsme dominovali a spadlo nám tam dost branek. Třetí perioda se jen dohrávala a šlo spíše o to, aby se nám někdo nezranil. My jsme s hrou spokojeni a doufáme, že vydržíme v našem tempu, co nejdéle.