Poslední listopadový víkend se Manki již podruhé vydaly do německého Jonsdorfu.

JonsdorfDomácí

JičínHosté
Branky a nahrávky: 7 Zárybnická (5 Brendlová V.), 15 Saalová L. (9 Saalová T.), 77 Zumrová K. (23 Sedmíková), 7 Zárybnická, 7 Zárybnická, 7 Zárybnická, 7 Zárybnická, 15 Saalová L .
Brána: Zorklerová Útok – Stará, Zárybnická, Chodúrová, Karbanová, Saalová L., Saalová L., Zumrová K., Šmiková, Ihnátová, Brendlová V. Obrana – Zumrová N., Babáková, Strouhalová, Pilátová, Rybková, Sedmíková

Poslední listopadový víkend se Manki již podruhé vydaly do německého Jonsdorfu. V prvním utkání, které se odehrálo také v Jonsdorfu, jsme prohrály 3:7. Dnes jsme chtěly soupeřkám prohru uplatit a odvézt si body zpět do Jičína. Utkání začaly Manki velice špatně, když se hned v 1.minutě kapitánce Jonsdorfu podařilo přebruslit všechny hráčky a vstřelit první gól utkání. Bohužel následovaly v rychlém sledu další 2 góly od stejné hráčky a vstup do zápasu tak pro naše holky vypadal hrozivě. V 7. minutě se Markéta Zárybnická dokázala uvolnit a vstřelit náš první gól za asistence Verči Brendlové. Jonsdorf reagoval rychle a v dalších minutách navýšila skóre utkání na 4. a 5. gól soupeře opět hráčka č. 16, která se snadno dostávala do útočných breaků, když využívala našich propadů v útočné třetině. Další gól padl do naší brány v 15. minutě. Ke konci 1.třetiny jsme snížily skóre na 6:2 gólem Lucky Saalové v 19. minutě po sesterské kombinaci díky nahrávce Terky Saalové. Po tragické první třetině trenéři udělali zásadní změny v herním systémů, díky kterým nastal velký obrat v zápase. S pozměněnou sestavou a změněnou taktikou jsme vyrazily na led a dokázaly uhlídat nejproduktivnější hráčku Jonsdorfu, která už tak do konce utkání neskórovala. Poslední německý gól padl ve 24. minutě. S bojovou náladou jsme pokračovaly v zápase a další branky už padaly pouze za záda gólmanky soupeře. Ve 28. minutě prostřelila brankářku domácích Kateřina Zumrová za asistence Lucie Sedmíkové a další gól byl vstřelen ke konci 2. třetiny Markétou Zárybnickou. Do kabin jsme odcházely za stavu 7:4. Začátek poslední třetiny byl velmi bojovný, avšak bez branek. Oba týmy si dávaly pozor na nejlepší hráčky soupeře a soustředily se hlavně na hru do obrany. Zlomovým okamžikem celého zápasu bylo ve 47. minutě vyloučení nejlepší hráčky soupeře za záměrný likvidační faul kolenem na Markétu Zárybnickou. Za tento zákrok soupeřka obdržela 5ti minutový trest s vyloučením do konce zápasu. Od této chvíle jsme převzaly hru do svých rukou a pod zvýšeným tlakem našeho útoku vyrovnala Markéta třemi góly po sobě na nerozhodný stav 7:7 (v 50., 52. a 55. minutě), s jednou asistencí od Denisa Stará. Poslední vítězný gól patří Lucii Saalové v 57. minutě, který tak dovršil euforii z obratu z počátku téměř již ztraceného utkání. A teď už jen vedení udržet! To se naštěstí Mankám povedlo a když siréna ohlásila konec utkání a na světelné tabuli svítilo skóre 8:7 pro Jičín, mohly konečně propuknout oslavy naší první výhry nad Jonsdorfem.

Do utkání jsme vstoupili velice špatně a nebyli schopní si pohlídat nejlepší hráčku soupeře, která nám samostatnými průniky přes celé hřiště dala sama v první třetině 5 gólů. Bylo jasné, že pokud nezměníme nic na stylu hry, tak si do Jičína odvezeme dvojčíselný příděl, s čímž jsme do Jonsdorfu rozhodně nejeli. Změnou taktiky, která se naštěstí ukázala jako správně zvolená, se tak soupeřkám ve celém zbytku utkání podařilo skórovat pouze jednou a naopak jsme to byli my, kdo měl víc ze hry a udával tempo hry. Od druhé třetiny jsme byli aktivnějším týmem my a postupným snižováním nepříznivého skóre se nám podařilo dostat soupeřky pod tlak. Ten vyvrcholil zbytečným faulem nejlepší hráčky soupeře, která po právu dostala trest do konce utkání a výrazně tak svůj tým oslabila. Holky se příležitosti ujaly na 100 % a v posledních 13ti minutách otočily zápas ze 4:7 v konečnou výhru 8:7. Nutno také podotknout, že to byla naše první výhra nad Jonsdorfem. Bez jakékoliv sebechvály je vidět, že holky dokázaly udělat velké pokroky, když vezmeme v potaz, že před 2 roky nás Jonsdorf vyprovodil v prvním střetnutí výpraskem 10:1. Důležité je ale nezaspat na vavřínech, jelikož 1 výhra vítěze nedělá.