HC JičínDomácí

SK Třebechovice pod OrebemHosté
Branky a nahrávky: 50. Němec . Rozhodčí: Padevět–Pechánek, Roischel. . Vyloučení: 3:7navíc Žďárský (JC) 10 min. OT . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 241 .
Beneš, Pivrnec –Najman, Žalud- Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman - Němec, Sedmík, Brzák – Borovec, Hladík, Žďárský.

V pátek Jičín zahájil finálovou sérii KLM na svém ledě a po vyrovnaném průběhu byli šťastnější hosté a ujali se vedení. Jičín nastoupil pouze se třinácti hráči a v první třetině se hrál oboustranně opatrný hokej. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. V druhé části se domácí zlepšili a získali více šancí, ale ztroskotávali na velmi dobře chytajícím brankáři hostů. Bohužel po úvodním náporu skórovali hosté a šli do vedení. Jičín si vzápětí vypracoval další „loženku“, ale bez efektu. Do konce třetiny se opět urputně bojovalo, hosté velmi dobře bruslili a nedovolili Jičínu rozvinout plynulou kombinaci. V úvodu třetí části hosté nahodili kotouč na branku a ten přes clonící hráče doplul až za Benešova záda. Jičín se pak opět snažil o korekci výsledku, povedlo se mu to v polovině třetiny, kdy snížil Němec. Hosté však dále dobře napadali rozehru Jičína a čtyři minuty před koncem šli opět do dvoubrankového vedení. Jičín se v závěru pokusil o hru bez brankáře, snížit se mu, ale nepovedlo a naopak hosté v posledních sekundách do prázdné branky stanovili konečný výsledek. Stav série je tedy 0 : 1 a hned v neděli pokračuje dalším utkáním na ledě Třebechovic Utkání začíná v 17:00 hod.. Odjezd autobusu s hokejisty je v 14:30 hod. od ZS.

Komentář trenéra Pletky: Do utkání jsme šli jen se třinácti hráči a to asi dnes rozhodlo. Série s Bydžovem nám vzala hodně sil, zápasy které jdou rychle za sebou jsou v malém počtu hráčů nesmyslné. Jedno vítězství nic neznamená a věřím tomu, že se o to ještě porveme, ale musíme se sejít ve více lidech. Máme úzký kádr, a když máme zraněné, či nemocné a ještě k tomu se přidá práce, je to velká komplikace.