HC JičínDomácí

BK Nová PakaHosté
Branky a nahrávky: 28. Žalud (Prokop) - 15. Navyhoštěný, 45. Kadeřábek (Zeman, Hric), 51. Kadeřábek, 57. Hric
Trenéři: Pletka D
Vyloučení: 6 : 7, navíc proti JC nařízeno TS, Rudolph (JC) 5 +OK, Houser (JC) OK
Využití: 1 : 1, Oslabení: 0 : 0
Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Ivančič
Diváků: 148
Sestava Jičín: Beneš, Rylich – Brzák, Boček Šimon – Houser, Richter - Mikolášek, Žalud - Nový, Král, Průšek – Prokop, Krejčík, Žďárský - Sedmík, Rudolph, Boček Štěpán

V pohárovém utkání Jičín prohrál s Novou Pakou

Ve středu sehrál Jičín na svém ledě pohárové utkání s celkem Nové Paky a odešel poražen.

Před zahájením utkání hráči, rozhodčí a diváci uctili památku nedávno zemřelého Jaroslava Nožičky, generálního ředitele Holdingu KOBIT, který sponzorsky podporuje oba týmy.

Hned po zahájení utkání měly oba týmy gólové šance, ale skóre se neměnilo. Hrálo se vyrovnaně s mírnou převahou hostí. Vedení se ujali hosté v 15. minutě, kdy bylo proti Jičínu nařízeno trestné střílení a Nevyhoštěný ho s jistotou proměnil.

Druhou část začal aktivněji Jičín a hosty zatlačil před jeho branku, zakončení ale chyběla přesnost. Teprve před polovinou utkání domácí při přesilovce rozehráli akci, Žďárský mezi kruhy nahrál Žaludovi a ten z „první“ nedal brankáři šanci. Další gól domácí bohužel nepřidali a tak se šlo do kabin s nerozhodným skóre.

Hned v úvodu třetí části se dostal do úniku Nový, ale jeho střela jen rozezvučela tyč branky hostů. O několik minut později hosté využili přesilovou hru a ujali se Kadeřábkem vedení. Byla to i branka vítězná. Jičín potom již nenašel recept na zdolání obrany hostů a naopak po několika chybách ještě dvakrát inkasoval.

Jičín i přes prohru bude hrát finále „Poháru Českého ráje“ a to 28.12. od 18:00 hod. v Nové Pace se stejným soupeřem.

Ing. Josef Jebavý

Fotografie ze zápasu - Josef Hlaváček

fotogalerie na Zonerama.com

Myslím si, že jsme sehráli vyrovnané utkání, kde Paka byla prostě lepší v zakončení a po zásluze vyhrála. Nás může mrzet, že na začátku třetí třetiny jsme nastřelili tyčku a jeli samy na bránu, bohužel koncovka nás teď v posledních zápasech hodně trápí.