Filosofie klubu: Zábava, hra, výchova

„Našim cílem je vychovávat slušné hráče s kladným vztahem ke sportu!“

Zábava

Emoce, to je základní motivační prvek dětí. Když nám odcházejí s úsměvem na tváři na konci tréninku, je to výhra a splněný cíl!

Hra

Dávno je pryč doba, kdy správný trénink byl odvedený podle absolutní dřiny. My zařazujeme hry chytře tak, aby rozvíjely přesně dané věci, které chceme. Dítě se pak baví a ani neví, že trénuje konkrétní dovednost, či schopnost. Spontánnost!

Výchova a socializace

Pro nás zásadní věc. Chceme vychovávat slušné hráče se vztahem k pohybu a sportu. Aby jednou, až budou dospělé, přivedly i ony své děti ke sportu.

Sportovní aspekty tréninku dětí

1. Moderní tréninkový proces

Pod vedením trenérů s nejvyšší dostupnou trenérskou licencí, za spolupráce s FTVS UK, se klub snaží zařadit po bok klubů, které dbají na zařazování nejmodernějších trendů a postupů v tréninkovém procesu.

2. Sjednocený tréninkový proces

Napříč všemi kategoriemi existuje sjednocená metodika, která jasně definuje, co má dítě kdy umět. Proč je to důležité? Ve správný čas rozvíjíme správné schopnosti a dovednosti. Děti nepřetěžujeme, neaxcelerujeme.

3. Všeobecný rozvoj

Chceme tvořit a rozvíjet děti do všestrannosti, aby, až budou větší, mohli nevědomky vybírat mezi obrovskou zásobou pohybů, které jejich tělo umí a zvládá. Navíc, nespornou výhodou je, že naši hráči si budou moci zahrát jakýkoliv sport – od badmintonu, volejbalu, přes fotbal, až třeba k lezení na skalách.

Zázemí klubu

1. Moderní zimní stadion

Je tomu teprve deset let, co zimní stadion funguje. Poskytuje kvalitní a příjemné zázemí pro hráče i rodiče.

2. Investice do tréninkových pomůcek

Snaha o velké a smysluplné investice do tréninkových pomůcek, které nám zaručují pestrost a kvalitu tréninkového procesu.

3. Klubismus

Jsme hrdí na svůj klub a to dáváme najevo tím, že máme klubové barvy, oblečení a třeba i fanoušky!

4. Výstroj a výzbroj pro děti 

Náš klub disponuje jedinečným skladem výstroje a výzbroje pro všechny hráče našeho klubu! Zájemcům o lední hokej půjčujeme výstroj zdarma! Dávno již neplatí, že hokej je drahý sport!

Spolupráce s kluby 

1. Spolupráce s malými i velkými kluby

Aktivně se snažíme o spolupráci jak s regionálními menšími kluby, tak i s kluby velkými, hrající extraligu. Víme, že někdo má větší ambice, někdo zase o trošku menší. Proto chceme uspokojit obě skupiny hráčů i rodičů. Pro ambiciozní a talentované hráče nabízíme možnost ve spolupráci s BKMB přestup do většího klubu. Pro méně ambiciozní hráče zase nabízíme prožití kvalitního „hokejového života“ u nás v klubu. Zkrátka, vždy budete mít možnost dělat co Váš baví. Mít na výběr.

2. Ostatní sporty

Baví vaše dítě další sport? Nic proti tomu! Naopak, rádi Vás podpoříme v tom, aby jste měli možnost zvládat i další aktivity. Pohyb je podle nás to, co dnešní děti potřebují nejvíc. A čím víc ho bude, tím lépe pro Vás, ale i pro nás!