Nový zimák a restart klubu (od roku 2011)

Nejúspěšnější roky v novodobé historii Jičína se datují do roku 2015, v těchto letech míří několik hráčů z nedaleké Mladé Boleslavi reprezentovat Jičín. V sezoně 2017/2018 mužstvo pod vedením trenéra Daniela Pletky, ve složení: Beneš, Pivrnec – Houser, Žalud, Brzák, Buchar, Kejmar, Mikolášek, Najman, Štěpán, Zörkler L., Němec, Průšek, Pletka, Vajsejtl, Borovec, Sedmík, Hladík, Nový, Žďárský, Weiss, Klaban vyhrává krajskou hokejovou ligu Královehradeckého kraje. V další sezoně klub přestupuje do kraje Libereckého, kde opět vítězí! V obou případech se jednalo o vítězství, jak v základní části, tak v play-off.

Sestava v sezoně 2018/2019: Beneš, Rylich – Žalud, Houser (c), Kejmar, Brzák, Mikolášek, Najman, Richter – Hladík, Nový, Průšek, Prokop, Krejčík, Žďárský, Borovec, Sedmík, Krumpholc, Rudolph.

V následující sezoně Jičín opět vítězí v základní části a postupuje i do finále play-off, bohužel to se nestihne odehrát kvůli epidemii COVID-19.

Tým v sezoně 2019/2020 dolní řada zleva: Kořínek, Průšek, Pletka, Nový, Vajsejtl, Hamerský, Rylich. Prostřední řada zleva: Vajsejtl ml. Marček, Kollman, Brzák, Krejčík, Richter, Horní řada zleva: Hladík, Prokop, Borovec, Sedmík, Mikolášek, Žalud.

Sezona 2020/2021 je opět ovlivněna epidemií COVID-19, soutěž se sice rozeběhne, ale již po čtyřech odehraných kolech je zastavena, kvůli vládním opatřením.

HC Manki Jičín

Od roku 2017/2018 se tým žen, který nese název HC Manki Jičín, účastnil II. ligy žen a vede ho jako hlavní trenér Mgr. Jan Plíšek. Jeho pravou rukou jsou Tomáš Novotný a Lukáš Karban. Manažerkou Manek je pak Lucie Doležalová. V sezoně 2019/2020 tým Manek angažoval bývalou olympijskou medailistku v rychlobruslení Karolínu Erbanovou a i díky ní postoupil do 1.ligy žen.

Podrobná historie HC Manki Jičín

Sezóna 2015/2016

První sezóna byla zaměřena především na „školu bruslení“. I přesto Manki s jejich trenéry odehráli několik ryze přátelských utkání. Především z toho důvodu, aby měli ponětí, jak to na zápasech chodí a jak na tom jsou ostatní ženské týmy.

Přátelská utkání

V první sezóně se tým zúčastnil turnaje v Děčíně, kde jsme se utkali s týmy HC Mědvědice Děčín, HC Ústecké Lvice (dnes HC Lovosice) a ESC Jonsdorf. Družstvo se podle očekávání umístilo na 4. místě. Velkým úspěchem bylo získání ocenění za nejlepší golmanku turnaje, které si vychytala naše brankařka Hanka Trnková.

Vrcholem premiérové sezóny bylo uspořádání prvního přátelského utkání na domácím ledě proti týmu HC Ústecké Lvice (dnes HC Lovosice). Na utkání přišlo téměř 300 diváků, s jejichž pomocí dokázal začínající tým dosáhnout skvělého a nečekaného výsledku 3:4. Ačkoliv Manki na svoji historicky první výhru v domácím utkání nedosáhly, dokázaly sehrát vyrovnané utkání s týmem, který již měl pár sezón na ledě náskok

Aktivity týmu

Náš tým se také okamžitě zapojil do mimosportovních aktivit klubu HC Jičín. Stál u zrodu a organizace prvního a velice úspěšného hokejového Ledového plesu. Manki si pro účastníky plesu připravily mimo jiné i přehlídku společenských a svatebních šatů půjčovny Diamond.

V rámci fyzické přípravy během letního období se Manki zúčastnily i letního soustředění na chatě Javorka v Peci pod Sněžkou. Javorka se od té doby stala tradičním místem pro konání každoročního týmového soustředění.

Trenérské obsazení

Z počátku družstvo trénovala sama zakladatelka týmu Jitka Albrechtová a její syn Martin. Velkou výhodou bylo, že se ženy mohly připojit na tréninky bruslení (power skating), který byl primárně pro mládež HC Jičín. Díky těmto tréninkům si nás všimnul a následně se nás ujal Tomáš Novotný, který se stal našim oficiálně prvním týmovým trenérem a celou sezónu se zaměřoval především na základy a techniku bruslení, které představuje podstatu pro další rozvoj ostatních hokejových dovedností.

Druhým trenérem se stal o pár měsíců později Jan Plíšek, který se ze začátku, jako zkušený gólman BK Mladá Boleslav, věnoval především naší brankářce.

Sezóna 2016/2017

V druhé sezóně se rozhodlo, že se tým přihlásí další sezónu do ligy. Proto nebyl čas pouze trénovat a zdokonalovat bruslení, ale trenéři museli zařadit do tréninku i hokejku a puk.

Manki se také utkaly v několika venkovních i domácích utkáních, aby prověřily své dosavadní schopnosti.

Aktivity týmu

Manki se znovu podíleli na organizaci 2. ročníku Ledového plesu v Jičíně ve spolupráci s HC Jičín. Jako v předchozím ročníku si připravily program pro účastníky plesu a to předtančení, ve kterém se k holkám přidali i někteří hráči mužského A týmu HC Jičín.

V rámci fyzické přípravy se opět zúčastnily letního soustředění na chatě Javorka v Peci pod Sněžkou.

Trenérská soupiska

V této sezóně se týmu podařilo neztratit stávající trenéry Tomáše Novotného a Jana Plíška. Dokonce se k Mankám přidali další trenéři – Jakub Plíšek, Lukáš Karban, Vojtěch Sedmík. Díky jejich pomoci probíhaly tréninky s větší efektivitou využití ledové plochy.

Sezóna 2017/2018

Po dvou letech aktivního nabírání nových hráček, usilovného trénování a sbírání zkušeností v přátelských utkáních jsme se rozhodly čelit velké výzvě a tou je přihlášení týmu do hokejové ligy žen – divize A2. Tento krok jistě prověří naše dosavadní schopnosti, píli a hokejového ducha.