Představení klubu

Hokejový klub Jičín, z.s., dále jen HC Jičín, je oddíl ledního hokeje s více než 85 letou tradicí. Od roku 2011 hraje své domácí zápasy na nově zastřešeném zimním stadionu pod hrází rybníka Kníže. Více o historii klubu se můžete dočíst zde.

V sezóně 2017/2018 mužstvo A- týmu HC Jičín vyhrálo krajskou ligu mužů (KLM) Královehradeckého kraje, pod vedením hlavního trenéra a manažera Daniela Pletky a jeho hrajících asistentů Václava Pletky a Pavla Vajsejtla. V následující sezóně přešel A-tým do Libereckého kraje, kde opět získal titul. V sezóně 2019/2020 ovládl Jičín základní část soutěže, v play-off se dostal do finále, které se kvůli epidemii COVID-19 nedohrálo.

Nedávno vzniklý tým žen, HC Manki Jičín, se od sezony 2017/2018 účastní II. ligy žen a vede ho jako hlavní trenér Mgr. Jan Plíšek. Jeho pravou rukou jsou Tomáš Novotný a Lukáš Karban. Manažerem Manek je pak Lucie Doležalová. V sezoně 2019/2020 tým Manek angažoval bývalou olympijskou medailistku v rychlobruslení Karolínu Erbanovou a i díky ní postoupil do 1.ligy žen.

Mládež HC Jičín má 5 kategirií od přípravek po tým starších žáků. Na pozici hlavního trenéra mládeže vystřídal před sezonou 2017/2018 úspěšného dlouholetého šéftrenéra Mirka Novotného neméně zkušený trenér Jiří Maryška, kterého před sezonou 2020/2021 vystřídal Mgr. Jan Plíšek, který je navíc svazovým trenérem. Více o jednotlivých trenérech mládeže se dozvíte zde.

Předsedou HC Jičín je pak od roku 20018 Pavel Vajsejtl, kterého zastupuje místopředseda Radek Drusan a další členové výkonného výboru.

Hlavním cílem klubu je vytvářet kvalitní podmínky pro sportující mládež, reprezentovat město Jičín jak v kategoriích mládeže, tak i v obou kategoriích dospělých. HC Jičín chce dále hrát aktivní roli v místní nehokejové komunitě, kterou v současné době zastává převážně projekty bruslících mateřských škol a veřejnou školou bruslení.

Hledáte-li vhodný sport pro Vaše děti, který zajistí jejich plnohodnotný sportovní a mentální vývoj, přijďte mezi nás, více zde.